Wrzesień 2011
Parafia św. Bartłomieja Apostoła - Godziesze Wielkie
W tym roku wykonaliśmy remont 13 głosowych mechanicznych, organów stożkowych. Wymieniona została dmuchawa na nową. W stole gry wymieniliśmy wszystkie filce, skóry i kaszmiry, renowację przeszły także ceramiczne nazwy głosów, dwa z nich zostały dorobione w stylu pozostałych. Obudowa oraz klawiatury przeszły gruntowny remont. Wiatrownice były w dość dobrym stanie , oskórowaliśmy kilkadziesiąt stożków które były zalane i w związku z tym nie działały prawidłowo. Kloce i zawieszki zostały oczyszczone i zabezpieczone naturalnym olejem do drewna.

Najwięcej prac przysporzyły nam piszczałki co widać na zdjęciach. Cynowe piszczałki frontowe nie wiadomo dlaczego zostały pomalowane szarą farbą, po chemicznym oczyszczeniu , niezbędnych naprawach i polerowaniu prezentują się bardzo ładnie. Wszystkie piszczałki drewniane zostały oczyszczone z brązowej farby i po naprawach zabezpieczone środkiem niszczącym insekty.

Gratulujemy Parafii trudu podjęcia remontu a ze swojej strony zapewniamy, że organy będą dobrze służyć tutejszej ludności wiele lat co potwierdzamy dziesięcioletnią gwarancją.
Wygląd instrumentu przed naprawą
Wygląd instrumentu po naprawie
Menu
Kontakt
Organizacje do których należymy: