Firma Organmistrzostwo Andrzej Sutowicz, istnieje od 2008 roku. Jej założyciel, Andrzej Sutowicz, w 1991 roku ukończył Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Następnie podejmuje pracę w firmie „Pracownia Organów Szczerbaniak", gdzie uzyskuje tytuł czeladnika, a później „Mistrza w rzemiośle organmistrzostwo”. W 2001 roku po śmierci właściciela firmy kontynuuje rozpoczęte prace. Podejmuje się m.in. rekonstrukcji i remontu XVII-wiecznych instrumentów w Tarnowie Pałuckim i w Muzeum Piastów w Lednicy, a także pracy przy XVII-wiecznych organach w Sulejowie. W 2008 roku zakłada własną firmę. Wraz z gronem zaufanych współpracowników podejmuje wyzwanie zbudowania profesjonalnej firmy organmistrzowskiej. Obecnie, jako przedstawiciel tej rzadkiej profesji, z tytułem mistrza oraz członkostwem Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów, Andrzej Sutowicz jest opiekunem najważniejszych instrumentów organowych w regionie łódzkim.

Firma to przede wszystkim zespół ludzi.

Jacek Pilc - piszczałkarz. Mój uczeń, który w swojej karierze wytopił wiele cyny i wykonał wiele piszczałek. Pracujemy razem od 2002 roku. Obecnie pełni funkcję kierownika zakładu, nadzoruje bieżącą realizację prac.

Michał Nowacki - stolarz.

Krzysztof Bartczaki - intonator, stroiciel.

Damian Perzanowski - pomocnik organmistrza.

Wspiera nas również moja cała rodzina a szczególnie żona Ewa Sutowicz - absolwentka Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi referencjami. 
Referencje, opinie, publikacje.
Menu
Kontakt
Organizacje do których należymy: