Andrzej Sutowicz
Kontakt
Nazywam się Andrzej Sutowicz. Od 7 roku życia gram na skrzypcach. Uczęszczałem do Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli. W roku 1991 ukończyłem Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Następnie podjąłem pracę w firmie „Pracownia Organów Szczerbaniak". W 2001 roku po śmierci Jacka Szczerbaniaka kontynuowałem rozpoczęte prace w firmie, gdzie już jako organmistrz realizowałem wiele prac, między innymi przy:
- rekonstrukcje XVII-wiecznego instrumentu
  w Tarnowie Pałuckim,
- remoncie instrumentu XVII-wiecznego w Muzeum
   Piastów w Lednicy,
- XVII organach w Sulejowie, itd.

W 2008 roku wraz z moimi pracownikami podjąłem się trudu zbudowania prężnej, solidnie działającej firmy organmistrzowskiej, która poza źródłem utrzymania jest także hobby co potęguje chęć zdobywania coraz to nowych doświadcze
ń i umiejętności, które w tak obszernym zawodzie są właściwie - najistotniejsze.
Organmistrzostwo to nie zawód - to pasja.
Pracując przy organach od wielu lat wiem jak ważna jest w tej pracy fachowość oraz rzetelność. Instrumenty którymi się zajmujemy mają ogromną wartość, również historyczną dlatego wymagają od organmistrza pełnego profesjonalizmu. Budując firmę zadbaliśmy o odpowiednie zaplecze maszynowe, specjalistyczne urządzenia, samochody oraz najważniejsze: pomieszczenia odpowiednio dostosowane do wykonywanych prac,"


Firma to przede wszystkim zespół ludzi:

Jacek Pilc - piszczałkarz. Mój uczeń, który w swojej karierze wytopił wiele cyny i wykonał wiele piszczałek. Pracujemy razem od 2002 roku. Obecnie pełni funkcję kierownika zakładu, nadzoruje bieżącą realizację prac.

Wiesław Pierzakowski - pomocnik organmistrza. Prawa ręka Jacka Pilca. Z wielką starannością uczy  się rzemiosła ma na swoim koncie pierwsze piszczałki metalowe. Wiele już wie o budowie organów. Cały czas powiększa swoją wiedzę i umiejętności pracując z nami.

Zdzisław Pawlak - stolarz organowy. Bez dobrego stolarza zakład organmistrzowski nie istnieje. Stolarz organowy to człowiek, który musi kochać drewno. Nie płyty meblowe, tylko lite drewno z którego można wyczarować wspaniałe piszczałki, wiatrownice, miechy. Śmiało możemy stwierdzić, że mamy szczęście ponieważ z nami pracuje człowiek który zna się na drewnie jak mało kto.

Wspiera nas również moja cała rodzina a szczególnie Żona Ewa Sutowicz - absolwentka Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.
Copyright © 2010 by: estetlans  ·  All Rights reserved  ·  Design: estetlans.com.pl
Firma należy do organizacji:

Union of European Piano Builders' Associations

Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi referencjami.

Referencje, opinie, publikacje o naszej pracy.